28 вересня об 14.00 у місті Київ на Софійській площі, та в усіх регіонах України, Мінсоцполітики разом зі Службою у справах дітей м.Києва та представниками громадських організацій, в числі яких був і “Отчий Дім”, провели Всеукраїнську акцію – флешмоб „Усиновлення – це любов назавжди”, присвячений до Дня усиновлення, який відзначається щороку 30 вересня.

Акція відбулася з метою привернення уваги до питання влаштування на виховання в сім’ї громадян України дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування.

У флешмобі взяли участь діти, які залишились без батьківського піклування, та перебувають у закладах.

10 років тому, відповідно до Указу Президента від 27.11.2008 № 1088/2008, було започатковано відзначення цього дня у свято християнських святих Віри, Надії, Любові та матері їх Софії.

Згідно з Конвенцією ООН про права дитини, іншими міжнародними, а також національними законодавчими нормами, усиновлення визнано пріоритетною та найбільш захищеною формою влаштування та виховання дитини у разі втрати батьків чи залишення її без батьківського піклування, оскільки дитина приймається в сім’ю на правах рідної дочки або сина.

На сьогодні в Україні на обліку дітей, які можуть бути усиновлені, перебуває понад 17 тисяч дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
За період з 2008 по 2017 роки в Україні було усиновлено 27 035 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них громадянами України – 18 748.

Позитивними успіхами за останні роки можна назвати усиновлення дітей родинними групами та дітей з інвалідністю.

Так, у 2017 році 188 сімей громадян України усиновили дітей з братами та сестрами (по 2 дітей – 160, по 3 та більше дітей – 28), іноземців – 55 сімей; у 2016 році – 194 сім’ї українців усиновили дітей родинними групами (по 2 дітей – 154 сім’ї, по 3 та більше дітей – 40 сімей), а іноземців – 66 сімей; у 2015 році таких сімей наших співвітчизників було 186, а іноземців – 67.

Громадяни України активно приймають рішення щодо усиновлення дитини.

За оперативними даними служб у справах дітей, на обліку кандидатів в усиновлювачі кожного року в середньому перебуває близько 1 700 сімей.
Однак для 75-80 % з них найбільш бажаними щодо усиновлення є діти віком від 0 до 6 років, без братів / сестер, а також без проблем із здоров’ям.

Водночас діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, незалежно від їх віку та стану здоров’я, мріють про сімейний затишок, про люблячих маму і тата.