Історія Отчого Дому

В середині 90-х років минулого століття з’явилася  величезна кількість безпритульних дітей на вулицях Києва, яких візуально було більше, чим після Другої Світової Війни. Вони були скрізь: на вокзалах, в теплотрасах, в підземних переходах, в підвалах та на горищах житлових будинків.

Здавалося б допомогти їм всім немає ніякої змоги…

Проте так думає той, хто нічого не хоче робити.

1996-98

Насправді, все в житті починається з малого, а добро - з однієї людини і поширюється подібно цунамі. Цією людиною став Роман Корнійко, лікар за фахом, батько знедолених дітей - за покликом серця. Перше, що почав робити Роман — приходив до безпритульних дітей в місця їх мешкання і спілкувався з ними, приносив поїсти, пробував подружитись, щось дати з одягу...  Пізніше, разом з однодумцями, організовував денні стаціонари, благодійні їдальні, станції санітарно-гігієнічної обробки "прожарки" — місця, де можна було помити дітей, постригти волосся, полікувати рани і провести дезінфекцію їхнього одягу та взуття, або взагалі замінити його.

Проте, з часом він зрозумів, що у цих дітей повинно бути місце, куди вони можуть прийти ввечері, де вони будуть спати, зможуть поїсти і помитись. А саме головне, місце,  де їх чекають дорослі, яким не все одно де і як вони провели день. Для цього Роман використовував спочатку власну квартиру, а пізніше — орендував кілька квартир в Києві на Борщагівці та Троєщині, а згодом — приміщення дитячого садочка на Лівобережній.

За цей час була створена команда, яка з завзяттям включилась в роботу по спасінню дітей вулиці, З’явились перші партнери – люди, яким була небайдужа доля дітей. Це, фактично, і стало початком роботи Отчого Дому.

На цьому етапі через вуличну роботу, благодійні їдальні, станції санітарно-гігієнічної обробки отримали допомогу і були забрані з вулиць близько 2 300 дітей.

1998

розпочав роботу перший реабілітаційний літній наметовий табір «Острів скарбів» для безпритульних дітей. Проект працює й до сьогоднішнього дня, змінилися лише його учасники. Зараз це діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування; діти з сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах та діти з сімей учасників АТО. З 1998 по 2017 рік учасниками проекту "Острів Скарбів" було 1 235 дітей.

1999

реєстрація Міжнародної благодійної фундації (МБФ) «Отчий Дім». Цього ж року, за активної участі небайдужих людей та спонсорів, був куплений  недобудований дім у селі Петрівське Києво-Святошинського району для відкриття Центру соціальної опіки дитини при МБФ «Отчий Дім».

2001

юридична реєстрація Центра соціальної опіки дитини при МБФ «Отчий Дім». Завершення будівництва Центру в селі Петрівському, в’їзд дітей у власний будинок. Представники Ради Європи визнали Центр найкращим дитячим будинком у Східній Європі.

Центр соціальної опіки дитини працював до кінця 2011 року, за цей час отримали допомогу  244  дитини, з них: 51 дитина усиновлена; 51 - повернені в біологічні родини; 19 - взяті під опіку; 23 дитини самовільно покинули заклад (з числа перших мешканців Центра), 16 дітей - переведені в інші заклади, решта - вийшли в самостійне життя.

У 2012 році на базі Центру соціальної опіки дитини, використовуючи сформовану команду і розроблені програми реабілітації, створений Київський обласний центр соціально психологічної реабілітації дитини "Отчий дім".

На сьогоднішній день розглядається можливість відновлення роботи Центру соціальної опіки дитини для забезпечення термінового влаштування дітей, вилучених з сімей Києво-Святошинського району при загрозі їх життю та здоров’ю.

2002

перше усиновлення дитини з Отчого Дому. Центр соціальної опіки дитини при МБФ "Отчий Дім" визнано найкращим дитячим будинком в Україні. Початок будівництва другого будинку для роботи з дітьми в сімейних умовах.

2002-2006

поширення досвіду роботи Отчого Дому на всю країну — створення Навчального центру. За аналогом Отчого Дому за ці роки було підготовлено 58 лідерів і створено 28 дитячих центрів в різних регіонах Україні. Результатом цього проекту стало створення  Міжнародного Центру Розвитку та Лідерства у 2007 році. Проект виріс до рівня самостійної міжнародної організації й по сьогодні є лідером з підготовки та перепідготовки працівників соціальної сфери країни.

2003

З-під даху «Отчого Дому» перші випускники  виходять у доросле, самостійне життя. Створено Центр сімейного виховання "Моя сім'я" при МБФ "Отчий Дім". За період роботи 20 сімейних груп з 2003 року по 2014 рік в Центрі сімейного виховання "Моя сім'я"  перебувало на вихованні і повному утриманні 122 дитини, з них: 61 дитина була усиновлена, 15 - потрапили в сім’ї опікунів, 6 -  влаштовані в прийомні сім'ї  та дитячі будинки сімейного типу, 6 - повернулись в біологічні сім'ї, 34  - вийшли в самостійне життя.

З травня 2014 по січень 2016 Центр приймав внутрішньо переміщених осіб.

2004

почала працювати програма оздоровлення та відпочинку «Надія Пілігрима», програма працює по сьогоднішній день.

Розпочалось будівництво будинку відпочинку у селі Штормове Сакського району, АР Крим з одночасним будівництвом табору у місті Керч в АР Крим. Літній відпочинок дітей було розпочато у 2006 році та припинено у 2014 у зв’язку з анексією Криму. За цей час було оздоровлено понад 2000 дітей.

2006

розпочав роботу новий проект — розвиток та популяризація усиновлення «Нова сім’я». Проект працює по сьогоднішній день, надаючи безкоштовну консультативну підтримку сім’ям для всиновлення дітей. За час роботи було надано консультативну допомогу декільком тисячам сімей та надано супровід при всиновленні 324 дітей. В 2015 в рамках проекту почав діяти клуб «Велике серце» для підтримки всиновлювачів, опікунів, батьків-вихователів. Сьогодні в проекті беруть участь 34 сім’ї, 119 дітей.

2007

реєстрація МЦРЛ - Міжнародного центру розвитку і лідерства. Проект виріс до рівня самостійної міжнародної організації й по сьогодні є лідером з підготовки та перепідготовки працівників соціальної сфери країни.

2008

почав працювати проект підтримки випускників Отчого Дому "Велика родина". За час роботи проекту підтримуються стосунки з 79 випускниками. 5 випускників постійно працюють в різних програмах Отчого Дому.

2009

розпочато проект Реабілітаційного Центру для дітей та молоді з інвалідністю. Проект виріс до рівня самостійної Міжнародної благодійної організації «Посланець Миру».

2010

проект «Україна без сиріт» виріс у самостійну всеукраїнську громадську організацію «Альянс «Україна без сиріт», яка об’єднує 106 громадських і благодійних організацій, які працюють в сфері захисту дітей-сиріт. На базі Альянсу було відкрито міжнародний рух «Світ без сиріт», який поширює напрацьований багаторічний досвід роботи в Україні  вже в 32 країнах світу. Один з лідерів Отчого Дому очолив цей Рух.

2011

розпочав роботу Комплексу соціальної допомоги та захисту "Бетел" у м. Ватутіне, Черкаської області. В рамках Комплексу працюють: Дім милосердя для людей похилого віку «Джерело любові», Центр допомоги матері та дитині, Центр соціальної адаптації для молоді з інвалідністю «Крок до самостійності»,  Дитячий будинок сімейного типу. До кінця 2016 року  тут проживали та отримали допомогу 51 стареньких одиноких людей, 15 мам та 24 дитини, 14 молодих людей. З 2016 року Комплекс працює як самостійна благодійна організація.

2012

Центр соціальної опіки дитини уклав угоду про співпрацю зі Службою в справах дітей Київської обласної державної адміністрації, внаслідок чого отримав державне фінансування. На базі приміщень Центру соціальної опіки дитини, використовуючи сформовану команду і розроблені програми реабілітації, створено Київський обласний центр соціально психологічної реабілітації дитини "Отчий дім". Проект працює по сьогоднішній день.

2013

розпочав роботу проект "Посли Отчого Дому", він охоплює 72 дитини Отчого Дому, які були усиновлені в різні країни світу. За час роботи проекту підтримуються стосунки з 25 випускниками і ведеться активна робота по їх залученню до праці в інтересах інших дітей-сиріт та сімей всиновлювачів.

2014

виникла необхідність у створенні програми підтримки внутрішньо переміщених осіб зі східної частини України та Криму. В цілому, з травня  2014 по грудень 2016 року, за програмою підтримки переселенців зі Сходу України в Отчому Домі отримали допомогу 258 осіб, з них - 180 дітей і 78 - дорослих людей.

2016

розпочав роботу Центр «Мати і дитина разом» у селі Святопетрівському Київської області. За час роботи Центр допоміг 18 мамам та 36 дітям. На сьогоднішній день у центрі отримують допомогу 6 мам та 17 дітей. Розпочав роботу Молодіжний Центру «Крок до незалежності», за час роботи Центр надав підтримку  16 молодим людям з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Зараз в центрі перебуває 6 молодих людей.

2017

виникла необхідність у створенні Освітнього проекту для педагогічної реабілітації дітей-учасників проектів Отчого Дому (у більшості випадків дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей, вилучених з сімей), задля компенсації педагогічної занедбаності, вирівняння їх освітнього рівня та опанування навчальної програми відповідно до віку.

2018

розпочав роботу Молодіжний клуб, який об’єднує підлітків 14-18 років з різних проектів задля розвитку життєвих та соціальних навичок молоді, залучення до участі у семінарах, тренінгах, волонтерської діяльності та організації вільного часу.

За свою роботу Отчий Дім та її керівництво неодноразово були відзначені державними нагородами. В тому числі від Президента України орденом «За заслуги» III ступеня – 2003 рік, орденом «За заслуги» II ступеня – 2008 рік, медаллю «За працю і звитягу» – 2008 рік, медаллю «За сумлінне батьківство» від Міністерства у справах сім’ї, молоді та спорту України – 2007рік, Людина року в Українському християнстві – 2010 рік, «Благодійник Року» – 2011 рік, переможець конкурсу "Благодійна Україна – 2016 рік.

 

За понад 20 років роботи, Отчий Дім розвинувся у цілісну систему програм та проектів, що допомагають у комплексному вирішенні соціальних проблем, набув цінного досвіду, який використаний у Законодавстві України.

На сьогоднішній день Отчий Дім сміливо бере відповідальність за вирішення найскладніших проблем суспільства, приносячи частинку тепла і любові у спраглі серця.

с. Святопетрівське,

вул. Центральна, 118

Головна

Ключові події

Про нас

Річні звіти

Контакти

Пожертвувати

RU  EN

БО «Міжнародна Благодійна Фундація «Отчий Дім»

 

вул. Центральна, 118

с. Святопетрівське,

Києво-Святошинський район,

Київська область,

Україна

 

 

otchiydim@gmail.com

Отчий Дім

Пожертвувати

Задайте нам питання:

Надсилання форми...

Помилка сервера.

Форму отримано.

вул. Центральна, 118, с.Святопетрівське,

Києво-Святошинський район,

Київська область, Україна

 

 

otchiydim@gmail.com

БО «Міжнародна Благодійна Фундація «Отчий Дім»